Vývoj jde dál, z minulosti se nežije

V anglickém JCB‘s World HQ, Staffordshire se konala začátkem dubna slavnostní prezentace nové řady teleskopických manipulátorů AgriPRO. Mezi dalšími novinkami byly stroje 435S, 427/437, 527-58 Poultry Master a 525-60 Agri.

Představením prémiového žlutého obra potvrdila světoznámá britská společnost JCB svoji pozici jedničky na trhu. Nový všestranný pomocník, momentálně nejlepší na trhu, maximálně uspokojí veškeré potřeby především pracovníků v zemědělské, komunální a silniční technice. A to bez kompromisů, což samozřejmě platí i pro jeho případné využití při stavbě nebo průběžné údržbě golfových resortů. Upřesněme v dané souvislosti, že oficiálními zástupci a přímými dovozci techniky JCB v České republice jsou společnosti PEKASS a LUKROM.

Dva nabité dny byly plné praktických ukázek i dynamických videoklipů, zahrnovaly rovněž prohlídku unikátního muzea s názvem Story of JCB, která přítomné vzala na cestu časem do pozoruhodné historie společnosti s průmyslovými kořeny anglické rodiny Bamford. Každá z dvanácti základních oblastí muzea se soustředí na konkrétní, stěží nahraditelné žluté pomocníky v menších i větších provozech, klíčová období rozvoje firmy a klade důraz na firemní filozofii.

„Teleskopické manipulátory JCB AgriPro jsou vybaveny unikátní DualTechVT převodovkou, která je kombinací hydrostatického pohonu a hydrodynamické Powershift převodovky. Ta je spojením toho nejlepšího z obou typů – citlivým a přesným ovládáním při nízkých rychlostech a skvělou akcelerací a stabilním výkonem při vysokých rychlostech. Jak to funguje? Při pojezdové rychlosti od 0 do 19 km/h je aktivní hydrostatická převodovka, která je pohodlná pro pomalé přejíždění a manipulaci. Naopak, při pojezdové rychlosti mezi 19 a 40 km/h, tedy při přejezdech a při tahání návěsu, je automaticky aktivována Powershift převodovka,“ zhodnotil žluté novinky obchodní ředitel JCB Steve J. Smith.

„Ve spojení s technologií JCB Smart Hydraulics, tedy High-flow hydrauliky (105 l/min v rameni), regenerativní hydrauliky, automatickým odpružením ramene, funkcí vyklepávání lopaty, odtlakováním rychlospojek hydrauliky a kompletním 360° LED pracovním osvětlením, se jedná o naprosto fenomenální a inovativní stroje, které jsou milníkem v historii výroby teleskopických manipulátorů. Model je vyráběn ve třech variantách, a to 531-70, 536-70 a 541-70, – tedy s nosností od 3,1 do 4,1 tuny a dosahem sedmi metrů. Jsme přesvědčeni, že JCB nabízí stroj, který maximálně uspokojí veškeré potřeby všech zákazníků. Vše nasvědčuje tomu, že dobré výsledky se určitě dostaví,“ doplnil Steve J. Smith.

PhDr. Luboš Procházka

PEKASS a. s.

Foto:

Se systémem automatického odpružení ramene JCB nerozsypete náklad ani v náročném terénu    

Přelomová novinka v sortimentu JCB – manipulátor AgriPRO         

Nic není nemožné. A s 360° LED pracovním osvětlením si to můžete dokazovat 24 hodin denně 

Brána do světa neomezených možností – do světa JCB  

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *