Výzva začíná v Itálii

Tak jako každý rok i letos začala tradiční soutěž o titul traktor roku blízko Italské Bologni. Do resortu Variagini Di Palazzo se sjeli zástupci dvanácti společností, aby prezentovali dvaceti čtyřem novinářům z různých koutů Evropy své nominované traktory. Vedle tradičně se účastnících značek letos figuroval i český Zetor.

Celkem se představilo sedm kandidátů v kategorii Traktor roku Open field, čtyři kandidáti v kategorii Traktor roku Best Utility a sedm kandidátů pro kategorii Traktor roku Speciál. Sponzorem je i letos společnost Trelleborg, která po letošní akvizici firmy Mitas, zaujímá vedoucí postavení na trhu se zemědělskými pneumatikami.

Tradiční soutěž
Klání o titul Traktor roku se bude odehrávat již po dvacáté. Fabio Zammaretti, předseda soutěže Traktor roku k tomu uvedl: “Tato událost je jedinečnou možností pro výrobce traktorů představit své novinky a inovace před širokým spektrem nezávislých odborníků zastoupených napříč Evropou”. Paolo Pompei, president divize kolových systémů ve společnosti Trelleborg to komentoval slovy: “Popularita soutěže Traktor roku za posledních pár ročníků neustále narůstá, čehož důkazem je nejen mediální prezentace, ale hlavně zájem a nárůst přihlášených traktorů ze strany samotných výrobců“. Z nominovaných traktorů vybere porota do konce června finalisty a samotné vyhlášení výsledků se uskuteční v průběhu výstavy EIMA, v italské Bologni dne 9. listopadu tohoto roku.

Tři kategorie a nejlepší design
Soutěží se ve třech kategoriích. Do hlavní kategorie Traktor roku Open field 2017 se mohly přihlásit traktory, jež se dostanou do sériové výroby do září tohoto roku. Parametry, podle kterých členové poroty volí nejlepší traktor, jsou: motor, převodovka, elektronika, hydraulika, kabina, komfort, inovativní technické prvky, výbava na přání a design. Kategorie Traktor roku Best utility 2017 je pro traktory, které dosahují výkonu alespoň 70 koní, jsou osazeny motorem s maximálně čtyřmi válci a jejich celková hmotnost nepřesahuje 8500 kg. Sériová výroba musí opět probíhat do konce září. Parametry, podle nichž se volí, jsou: motor, převodovka, hydraulika, komfort, inovativní technické prvky, výbava na přání, design a univerzálnost. Traktorem roku Best of specialized 2017 se stane viniční nebo sadový traktor, nebo speciál do hor, jenž bude v produkci opět nejpozději do září letošního roku. Parametry, podle nichž bude zvolený, jsou: motor, převodovka, komfort, hbitost a design. Ze všech finalistů všech tří kategorií bude vybrán ještě Traktor roku 2017 s nejlepším designem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *