Z Itálie putují do celého světa

V Italské Breganze má své sídlo i u nás důvěrně známá společnost Faresin. Ve svém výrobním portfoliu má teleskopické manipulátory a především též míchací krmné vozy. A těm se budeme věnovat i v tomto článku.

Firma Faresin byla založena v roce 1973 a v jejím čele stále stojí její zakladatel Sante Faresin, což je pro rodinné italské firmy typický obrázek. Neznamená to však, že společnost není otevřená pokrokovým trendům a technologiím. Právě naopak.

Na našem trhu jsou krmné vozy Faresin známé především v podobě samojízdných verzí, které jsou technicky dobře propracované, v nabídce však nechybí ani tažené krmné vozy ve vertikálním a horizontální provedení a též varianty stacionární jejichž využití je zejména pro homogenizaci matriálů kompostáren a bioplynových stanic.

 Samojízdné vozy

 Krmné vozy samojízdné jsou vybaveny horizontálním systémem míchání a zaslouží největší pozornost, neb je na nich i nejvíc technických zajímavostí. Faresin je vyrábí ve čtyřech základních modelových řadách. Mají označení Leader PF1 a Leader PF2 (to podle počtu míchacích šneků) též Leader PF1 a PF2 Compact. Verze Compact disponuje příznivými vnějšími rozměry (šířka 2,3 m, výška 2,5, 2,8, nebo 3,04 m), a tak je vhodná do stájí s menšími průjezdy. Proto však disponuje i menšími objemy míchací vany a to 12 až 16 m3. U standardních verzí je nabízen objem míchací vany od 11 do 20 m3 u jendošnekového a od 18 do 33 m3 u dvoušnekového provedení.

 S různou výbavou

 Standard Ecomix a Ecomode. Tak se nazývají jednotlivé varianty základní výbavy, které se mezi sebou liší zejména průměrem a výkonností vybírací frézy, systémem odpružení náprav, možnostmi v nastavení rychlosti otáčení míchacích šneků a regulace hydrostatického pojezdového ústrojí. Nejvyšší výbava je spojená s variantou Ecomode, která zahrnuje odpružení obou náprav, umožňuje ekonomické otáčky motoru při transportu, tři režimy jízdy a používá bezpečnostní systémy jako ABS, prokluzový systém ASR či dokonce asistent rozjezdu do kopce.*

Celý článek najdete v Mechanizaci zemědělství 10/2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *