Za volantem nemusí sedět Einstein

Postřikovače Kverneland iXtrack T jsou plně ISOBUS kompatibilní, v kombinaci s GPS přijímačem signálu umožňují automatické ovládání sekcí a variabilní dávkování. Přitom traktorista nemusí být žádný IT specialista, natož pak Einstein. Jejich obsluha je velice snadná a intuitivní, neboť se ovládají pomocí osvědčených terminálů IsoMatch Tellus GO nebo PRO či jakýmkoliv jiným ISOBUS terminálem. Uživatelsky přívětivé ovládání zaručují i systémy iXspray s intuitivním dotykovým rozhraním či joystick IsoMatch Grip s prstovými tlačítky.

Zemědělci se už přesvědčili, že ovládání uvedených postřikovačů je skutečně velice jednoduché, takže lze v každodenní praxi využít všechny jejich  vlastnosti. Je možné volit manuální či automatický režim a pomocí souvraťového managementu přednastavit sled pracovních operací podle konkrétní práce a svých zvyklostí.

Postřikovače iXtrack T jsou vybaveny novou elektronikou s jednoduchou logikou ovládání velkého množství funkcí. Na místo ovládacího boxu s přepínači je možné používat multifunkční páku IsoMatch Grip, která zajišťuje ovládání až 44 funkcí rozdělených do čtyř úrovní. Protože funkce lze volně programovat, může obsluha začít pouze s těmi základními a postupně přidávat další. Díky funkcionalitě ISOBUS AUX-N je možné IsoMatch Grip použít k ovládání jiných ISOBUS strojů.

Zemědělci se opět mohou spolehnout na systémem ERGODRIVE – souvraťový management pro aktivaci funkcí ramen a řízení jedním stisknutím tlačítka. Volitelná funkce GEOLIFT na terminálu IsoMatch Tellus PRO může být dokonce plně automatizována na základě signálu o poloze GPS/RTK. Přestože má postřikovač více složitějších funkcí, na monitoru je rozhraní velice logicky uspořádané. Je tak zachován vysoký standard uživatelského pohodlí.*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 5.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *