Žací stroje do členitého terénu

Společnost KUHN uvádí v letošním roce na trh mnoho novinek na sklizeň pícnin. K oblíbené řadě žacích strojů 100 GMD 240 až 310 přibyla nová řada 105 v záběru 2,8 až 3,5 metru. Modely GMD 285 FF, 315 FF a 355 FF s vertikálním sklápěním jsou ideální pro středně veliké farmy s členitým terénem, neboť dokonale kopírují povrch pozemku. Přitom zaručují vysokou kapacitu sečení při velké pojezdové rychlosti a nízkém příkonu. To z nich dělá úsporné stroje, které za směnu posečou velkou plochu při nízkých nákladech na provoz, aniž by se negativně ovlivnila kvalita sklízené píce či poškodil travní drn.

Nové stroje řady GMD 105 jsou vybaveny spolehlivou žací lištou řady 100 se systémem jištění Protectadrive, rychloupínáním nožů Fast – Fit a novým systémem odlehčení Constant Float s velkým rozsahem náklonu v rozmezí -25° až +35°, který zaručuje konstantní výšku sečení i při vysokých rychlostech. Na rozdíl od stovkové řady využívají žací stroje GMD 105 přímý pohon žací lišty přes první disk, čímž se zlepšil i průchod hmoty žací lištou. Plynulému proudění sečeného materiálu, zejména v kopcovitém terénu nebo při opětovném sečení řádku napomáhá i vysoká světlá výška rámu. Nová lišta má také robustnější závěs „posazený“ blíže k traktoru. Výztuha spojující rám s žací lištou je zesílena a nově je pohon řešen převodovkou s přímým pohonem přes první disk, zaručují maximální výkon a dlouhou životnost i v náročných podmínkách.

U řady GMD 105 lze sklopit jak přední, tak i zadní část stroje, který se odkládá v transportní poloze na speciální držák. Na přání je možné vybavit žací lištu otáčkami až 1000 ot/min, což u stovkové řady nebylo. K dispozici jsou i vysoké splazy či výměnné splazy zaručující delší životnost. Na první pohled je vidět také jiný tvar plachty se stříškou, takže na ní neulpívají žádné větší nečistoty.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *