Představili tři novinky

Firma Pawlica s. r. o. již více než šestnáct let dodává zemědělcům v České republice kvalitní technologie pro sušení, čištění a skladování nejen zrnin, ale i dalších komodit. Na Techagru 2016 představila nové exponáty od tří nových značek ze svého portfolia, jde o BoMill, Siemens a Jesma.

Společnost Pawlica s. r. o. rozšířila svůj sortiment o průmyslové vážicí technologie Jesma, měřicí a regulační systémy Siemens a kvalitativní třídičky zrn BoMill. Třídičky BoMill pracují s patentovanou technologií, kterou nenabízí žádná jiná společnost.

První novinka – sušárna kukuřice Stela BiTurbo – byla přihlášena do soutěže o nejlepší exponát – Grand Prix Techagro 2016, jde o originální systém výrobce Stela. „Sušárna využívá dvoufázový způsob sušení. Výsledkem je větší sušicí výkon při potřebě významně nižšího množství sušicího vzduchu, což se odráží v nižší měrné spotřebě energie, menším poškození sušeného zrna a nižších emisích prachu,“ vysvětlil Ing. Petr Pawlica, MBA, jednatel společnosti Pawlica s. r. o.

Jako druhou novinku představil zařízení pro třídění zrn podle kvality od společnosti BoMill, tu rovněž přihlásila firma Pawlica do soutěže o nejlepší exponát. „Bonitační třídička TriQ 30 je založena na technologii radiofrekvenční identifikace v kombinaci s blízkou infračervenou spektroskopií, která umožňuje třídit jednotlivá zrna obilí podle kvality. Firma Pawlica s. r. o. dodává dva modely. První z nich – třídička zrn TriQ, vhodná pro mlýny, sladovny a sila, zajistí jak eliminaci napadených zrn, tak i výrobu vyšší jakosti. Druhým modelem je bonitační třídička zrna IQ, která analyzuje každé zrno pomocí NIR a třídí ho podle chemického složení.

Třetí prezentovanou novinkou byla průmyslová vážicí technologie Jesma. Jde o váhu pro měření průtoku hmoty obilovin dávkovým systémem. Má dvě komory, jedna z nich se plní a druhá vyprazdňuje. „Pro zemědělství je to nejlepší způsob jak odvážit materiál při expedici do 300 t/h například na vlaky. První váhu tohoto typu jsme instalovali ve Skalici nad Svitavou v MJM Litovel, a. s.,“ informoval Ing. Pawlica.*

Více informací bylo prezentováno v týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *