Zaměřeno na prodej, servis i služby

V Havlíčkově Brodě mají svoji provozovnu dvě dceřiné firmy společnosti Agrall zemědělská technika, a. s. Jsou jimi Agrall s. r. o. zabývající se prodejem a servisem techniky Claas a Väderstad a Agrall servis, a. s., která poskytuje služby s uvedenou technikou pro podniky zemědělské prvovýroby. Ve druhém březnovém týdnu tam proběhl Den otevřených dveří, na němž se mohli návštěvníci seznámit jak s technikou značek Claas a Väderstad, tak s nabídkou služeb i aktuálními problémy současného zemědělství.

Jeden z velkých problémů, který zemědělské podnikání postihl v především loňském roce, se nazývá sucho a tomu byla věnována i přednáška prof. Zdeňka Žaluda z Mendelovy univerzity v Brně. A protože výrobci se snaží tomuto negativnímu trendu přizpůsobovat některé z následných prezentací zemědělské techniky, měly na toto téma návaznost. Logicky nikoliv ty o sklizňové technice či traktorech, ale především o technice půdozpracující, kterou u společnosti Agrall zastupuje švédská značka Väderstad. A protože mělké zpracování je jedním z faktorů, které dovolí úsporu vody, byl prezentován například Crosscutter Disc, což je talířový podmítač speciálního tvaru, který lze použít jako klasické krátké talířové brány, nebo třeba jako jednu ze sekcí na kombinovaném stroji Carrier. Crosscutter Disc může pracovat při vyšší rychlosti jízdy (až 20 km/h), intenzivně zpracovává a mísí půdu, avšak jen v malé hloubce (asi 2 až 3 cm).

Mimo prezentace půdozpracující techniky Väderstad nechyběly též informace o v praxi úspěšném přesném secím stroji Tempo a také technice Claas. Také u ní jen nyní v nabídce několik novinek, zejména nové řezačky Jaguar modelové řady 900 ve verzi 498. Jedna z nich byla i na výstavní ploše.*

Výhodné nabídky

Nechyběly též prezentace sklízecích mlátiček a lisů. Jeden z nich (Rollant 540 RC) byl zařazen i do akční prodejní nabídky. A v cenově zajímavé nabídce byl i jeden z traktorů a sice model Arion 440. O traktorech se návštěvníci mohli rovněž mnohé dozvědět. Nakonec Claas má ucelený sortiment a to od viničních a sadařských modelů Nexos, přes malé Eliosy, farmářské Atosy, univerzální Ariony, všestranné Axiony až po vlajkovou loď, jíž je modelová řada Xerion se zajímavými možnostmi využití, které jí mimo výkonného motoru dává například možnost řízení kol obou náprav, nebo dvě verze umístění kabiny včetně otočného provedení.

Celý článek najdete v časopise Mechanizace zemědělství 4/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *