Zázemí stabilního zaměstnavatele

Když se řekne Zetor, většina z nás si vybaví stroje, které pomáhají zemědělcům při těžké práci na poli. Traktory jsou však produktem, na jehož vývoji, montáži a následném prodeji se podílí celá řada profesí. Zetor neznamená jen stroj a značku, ale stabilní společnost, která nabízí pracovní příležitosti a rozvoj stovkám zaměstnanců. Jen díky jejich práci může společnost ZETOR TRACTORS a. s. posilovat pozice na trzích a rozšiřovat své modelové portfolio.

ZETOR TRACTORS a. s. zaměstnává přes 700 osob a řadí se mezi největší zaměstnavatele v rámci Brna a regionu. V řadách zaměstnanců naleznete osoby z celé České republiky, ale i např. ze Slovenska. Desítky lidí jsou zaměstnány v dceřiných zahraničních afilacích napříč Evropou a v Severní Americe.

Každý pracovník je pro ZETOR TRACTORS a. s. důležitý, a proto společnost klade důraz na vytvoření stabilního a motivačního zázemí. Mzdové ohodnocení zaměstnanců je v rámci strojního průmyslu jedno z nejvyšších. Skutečnost potvrzuje srovnání mezd u 200 společností realizované časopisem Ekonom na konci loňského roku, ZETOR TRACTORS a.s. skončil na sedmém místě v kategorii těžkého strojírenství.

Zaměstnancům je poskytnuta nadstandardní délka dovolené v rozsahu pěti týdnů, čerpat mohou také příspěvek na dovolenou. Investice společnosti plynou i do vzdělávání osob a realizace např. jazykových kurzů. Mezi další motivační prvky patří zčásti dotované stravování v závodních jídelnách, pořádání firemních akcí, slevy v rámci vybraných sportovišť a kulturních zařízení apod.

Ukazatel fluktuace, který odkazuje na změny počtu zaměstnanců ve společnosti, v případě ZETOR TRACTORS a.s. za rok 2014 činil 2,45 %, přičemž za zdravou fluktuaci je považována hodnota v rozmezí 5-7 %. Výsledek naznačuje, že strategie společnosti ve vztahu k zaměstnancům je vhodně nastavena.

„Důraz klademe nejen na motivaci, ale i angažovanost samotných pracovníku. S potěšením sledujeme, že stále více zaměstnanců předkládá konstruktivní podněty pro zlepšení pracovních podmínek. Daří se nám tak navazovat se zaměstnanci dialog, který je pro stabilitu společnosti a zvládnutí konkurenčního prostředí klíčový,“ přibližuje strategii Jana Ragasová, ředitelka Úseku lidských zdrojů a všeobecné správy.

Zaujalo Vás pracovní prostředí společnosti ZETOR TRACTORS a. s.? Chcete se podílet na rozvoji světoznámé značky? Chcete se stát součástí ZETOR RODINY? Sledujte webové stránky společnosti www.zetor.cz , kde v rubrice kariéra jsou průběžně zveřejňovány nabídky pracovních míst a stáží.

 

ZETOR TRACTORS a.s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *