Zdařilá koncepce nového žacího stroje

Nový nesený model Disco 4400 Contour o záběru 4,2 m rozšiřuje sortiment vzadu nesených žacích strojů firmy Claas. Díky zvlněnému tvaru jsou velké hnací pastorky žacích disků uloženy dopředu a v záběru s více zuby. Rovnoměrné rozestupy disků zajišťují dokonalý řez za všech podmínek provozu.

Zvlněný tvar vany, vylisované z jednoho kusu, dovoluje realizovat dopředu přesazené žací disky s noži otočnými o třistašedesát stupňů. Stejnoměrné rozteče disků napomáhají čistému řezu. Ostří nožů a kryty disků, otáčejících se proti směru hodinových ručiček, jsou u všech žacích strojů Disco nově lakovány do červena. Tak se zabrání záměně při výměně nožů. Tento úkon dále zjednodušuje systém rychlé výměny nožů a praktický přenosný box na nože se samostatnými oddíly pro nové a již použité nože.

Stejně, jako u všech diskových žacích strojů Claas Disco, je možné i s novým modelem sklízet běžné porosty při redukovaných otáčkách vývodového hřídele na 850 ot/min a tím šetřit palivo – bez kompromisů v otázce kvality sečení. Díky tunelovému efektu jsou nečistoty odváděny mimo sklízenou hmotu. Disco 4400 Contour je k nosnému rameni uchycen v těžišti, což spolu s konstrukcí žací lišty, odolné vůči zkrutným silám, napomáhá kopírování terénu. Speciálně tvrzené mezikusy mají rozdílný tvar u žacích disků, které se otáčejí k sobě od těch, které se otáčejí od sebe. Fungují tak jako protiostří a podporují kvalitní řez. Velká úroveň překrytí podporuje průtok hmoty strojem bez toho, aby byla posečená píce ukládána do řádků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *