Zdravým soutěžením k lepším dovednostem

Zdravé soutěžení je vhodnou cestou, jak poznat své možnosti, dovednosti a ve srovnání s vrstevníky i to, co se ještě nechá zlepšit. Platí to i o dovednostech v zemědělství. Právě taková odborná soutěž zemědělských dovedností žáků učebních oborů proběhla v prostorách Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Horky nad Jizerou. I přes nevlídné počasí se osmého ročníku této soutěže zúčastnilo celkem 15 žáků ze sedmi různých škol s učebními obory opravář zemědělských strojů či zemědělec farmář.

Škola, která akci pořádala, je ve svém kraji vyhlášená úrovní vzdělávání. Potvrzuje to i úspěch jejích žáků na náročné zemědělské olympiádě ve Frýdlantu, kde obsadili deváté místo. Využili přitom mimo jiné též praktické zkušenost se zacházením se zemědělskou technikou, které všichni žáci SOU Horky nad Jizerou v průběhu výuky nabývají.

Takovou vhodnou přípravou na zemědělskou olympiádu je právě odborná soutěž zemědělských dovedností. Po zvládnutí testu z autoškoly a poznávání materiálů, osiv a rostlin přišly na řadu praktické dovednosti, které každý farmář denně potřebuje ke své práci. Na trávníku fotbalového hřiště byla nachystána jízda zručnosti, dále stanoviště zaměřené na ovládání nakladače či ovládání rotační žací lišty. Závěrem soutěže prověřil farmářský víceboj obratnost a kolektivní práci žáků.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *