Zetor Proxima v novém kabátě

Při příležitosti letošního 15. výročí modelové řady Zetor Proxima představuje společnost ZETOR TRACTORS a. s. traktory této modelové řady v novém designu. Úplně poprvé se ukázaly na veletrhu AGRO SHOW v polském městě Bednary. Českým zákazníkům se modelová řada Proxima v novém designu představí na 46. ročníku Mistrovství České republiky v orbě 5. října v Žabčicích u Brna.

Po traktorech Major jde už o druhou řadu modelů vycházejících z designového konceptu, na kterém Zetor spolupracoval s italským studiem Pininfarina.

„Prvotním záměrem spolupráce s uvedeným studiem byl produkt se silnou estetickou hodnotou, který bude podtrhovat sílu a dynamiku strojů Zetor. Stejně jako u modelové řady Major je nový design u traktorů Proxima spojen s řadou funkčních vylepšení. Například jedinečný sklon kapoty a nový tvar střechy přináší obsluze lepší výhled z kabiny i na břemena při práci s čelními nakladači. Inovací systému klimatizace a vytápění kabiny došlo navíc k výraznému navýšení jejich účinku,” vysvětluje Jakub Hurta, manažer marketingu společnosti ZETOR TRACTORS a. s.*

K dispozici budou tři modely o výkonu 76 až 117 koní: Proxima CL, Proxima GP a Proxima HS. Při vývoji vychází česká značka vstříc požadavkům a potřebám svých zákazníků. Pro svou univerzálnost si tak nalezla své příznivce po celém světě.

Traktory Proxima najdou uplatnění v menších i středně velkých zemědělských podnicích, v lesnictví nebo komunálních službách. Jde o univerzální stroje s jednoduchým ovládáním, které jsou ideální téměř pro všechny práce, těžšího i lehčího charakteru. Výborné jsou také pro práci s čelními nakladači.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *