Zjednodušení povinné dokumentace

Význam moderní elektronické dokumentace poroste s tím, jak se stále zpřísňují požadavky na přesnost dokumentace o používaných dávkách hnojiv a účinných látkách přípravků na ochranu rostlin. V elektronické formě zakázky jsou uvedeny přesné informace ke každému honu, jako je zpracovaná výměra nebo aplikované dávky hnojiv. Tím se značně zjednodušuje splnění povinné dokumentace.

Zemědělci, kteří se touto moderní technologií vybaví, a naučí se jí využívat, již nebudou chtít učinit krok zpět k telefonování a psaní ručních poznámek. Zvláště praktickou pomocí bude webový portál při organizaci činnosti flotil. Vedoucí pracovník má přehled o strojích i pracovnících, jimž může přidělit úkoly i na dálku, i o postupu prací – kdykoli v průběhu dne. Správa zakázek v počítači je zároveň propojena s telemetrií, takže lze na počítači sledovat polohu stroje a další užitečné informace, včetně například zásoby paliva.

Některé elektronické systémy pro správu farmy jsou řešeny modulárně. Zájemce si tedy může stanovit, jakou úroveň potřebuje. V plné verzi má uložena všechna data z historie pohybu strojů. Získaná data velmi dobře poslouží jako podklady pro vyúčtování odvedené práce.

Pro efektivní řízení činnosti strojů na dálku je užitečný také nástroj, který umožňuje zobrazit si náhled na obrazovku terminálu z kabiny traktoru na počítači. Informace o aktuálním stavu a nastavení stroje lze tak získat rychle a v reálném čase. V telefonním hovoru s obsluhou lze pak řidiči poradit se správným nastavením. Takto lze také na dálku aktivovat určité funkce stroje či podpořit v práci začínajícího řidiče a pomoci mu nalézt chybu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *