Zlato pro robota Oz

Organizace German Innovation Awards 2021 ocenila zemědělského robota Oz od společnosti Naïo Technologies. Tento univerzální robot pomáhá již několika stovkám farmářů při jejich každodenních činnostech.

Ceny German Innovation Awards oceňují produkty a řešení, která jsou zaměřena na uživatele a nabízejí jim přidanou hodnotu. Hlavní myšlenkou je to, že ve všech odvětvích existují inovace, které utvářejí budoucnost a zlepšují život. Někdy je vidíme na první pohled – ale často ne. Německé ceny za inovace mají za cíl to změnit. Zviditelňují velké úspěchy široké veřejnosti a zvyšují šanci výrobků na jejich prodej na trhu.

Porotu tvoří nezávislí a interdisciplinární odborníci z průmyslu, vědy, institucí a financí. Produkty a technologie jsou hodnoceny na základě těchto kritérií: úroveň inovace, uživatelské výhody a efektivita. Inovační strategie by měla zohledňovat aspekty, jako je sociální, ekologická a ekonomická udržitelnost a využívání energie a zdrojů.

Oz je všestranný robot, který pomáhá zemědělcům při každodenních činnostech, jako je plečkování, setí, okopávání atd. Má certifikát CE, je nenáročný na ovládání, 100% elektrický a přesný. Oz již o svých dovednostech přesvědčil 150 zemědělců, zahradníků a dalších specializovaných producentů plodin po celém světě.

Díky novému naváděcímu systému 2020 založenému na korekčním signálu RTK a GPS může robot provádět velmi přesné operace, například mechanické odplevelení ve vzdálenosti 2 až 5 cm od řádků plodin (místo používání herbicidů) a díky nízké hmotnosti omezuje zhutňování půdy.

Nová verze RTK umožňuje pokrýt širokou škálu operací, jako je zpracování půdy, plečkování, okopávání, hrůbkování, setí, nebo doprava.

Roboti společnosti Naïo Technologies nyní působí v mnoha zemích po celém světě a jejich zastoupení na německém trhu se rychle zvyšuje.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *