Zlatý klas pro kompaktní traktor

Jedním z exponátů, který obdržel na letošním agrosalonu Země živitelka cenu Zlatý klas, byl kolový traktor Fendt 211 Vario G3. Tento stroj s nominálním výkonem 77 kW (ECE R 120) a maximálním výkonem 84 kW nabízí navyšování výkonu Dynamic Performance až do hodnoty 91 kW (ECE R 120). Do soutěže ho přihlásila společnost AGROMEX.

Model Fendt 211 Vario G3 v provedení Profi+ Settings 2 disponuje unikátním systémem navyšování výkonu motoru Dynamic Performace. Jeho součástí jsou senzory snímající odběr energie jednotlivými konstrukčními prvky, kdy systém na základě vyhodnocení těchto informací navyšuje výkonu motoru. Senzory sledují traktor jako celek, nevyhodnocují jen spotřebu energie hlavních prvků, jako jsou například vývodový hřídel či pojezdová rychlost, ale pracují také s energetickými nároky příslušenství, jako je klimatizace nebo chladicí soustava. Navyšování výkonu je tedy k dispozici při zvýšených požadavcích na odběr výkonu motoru.

„U tohoto traktoru ocení uživatelé nejen kompaktní rozměry, ale řadu dalších předností,“ říká Ing. Filip Javorek, obchodní ředitel společnosti AGROMEX. „Vzdušná a velkoryse prostorná kabina není pouze pohodlná, ale nabízí také dokonalé prostředí pro práci za všech podmínek. Vysoká výkonnost a optimální variabilita v podobě tří výbavových stupňů poskytují záruku požadovaných úkolů. A díky systému FendtONE je k dispozici zcela nové pojetí ovládacích prvků přesně podle požadavků obsluhy. Kolové traktory Fendt řady 200 Vario G3 přebírají řadu ovládacích prvků, možností výbavy a ovládání včetně správy strojového parku, s nimiž se setkáváme v traktorech nejvyšších výkonových řad. Výrobce pro ně používá v obchodní označení FendtONE. Kompaktní a farmářské traktory Fendt řady 200 G3 tak umožňují využívat dané technologie i v prostředí menších hospodářství.“

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 41.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *