Žlutá aplikační kráska Zunhammer

Svět se mění a zemědělství s ním. Blízká budoucnost nejspíš bude patřit systémům precizního zemědělství a není divu, že už teď se na to podniky připravují. Společnost Silyba a.s., která sídlí v Dolní Dobrouči na úpatí Orlických hor začala s obměnou svého technického parku před čtyřmi roky. Vzhledem k tomu, že vlastní bioplynovou stanici s výkonem 750 kW, řešila v loňském roce otázku linky pro aplikaci digestátu.

Nakonec zvolila technologii, kdy jedna cisterna dopravuje digestát od bioplynové stanice na pole a druhá pouze aplikuje. Pro dopravu používá společnost svou původní cisternu Kotte Garant a v letošním roce zakoupila novou aplikační cisternu Zunhammer s travním aplikátorem.

Zunhammer je tradiční německý výrobce dopravní a aplikační techniky. Nová cisterna patří do rodiny SKE ECO, pojme až 18500 l hnojiva a jako členka rodiny Zunhammer se vyznačuje nízkou hmotností, nízkým těžištěm a velkou efektivitou práce. K nasávání materiálu je vybavena nasávacím ramenem, které je při transportu složeno na boku cisterny. V případě podniku Silyba je většinou digestát nasáván z přívozní cisterny a je dopravován do nádrže skrz rám stroje. Díky takovému konstrukčnímu řešení, které má Zunhammer patentované, se ušetřil prostor a nádrž může být posazena přímo v rámu stroje. Tím je docíleno velmi nízkého těžiště a přináší to vyšší stabilitu.

Technické šperky

Největší zajímavostí cisterny v podniku Silyba je ovšem to, že dokáže aplikovat požadovanou dávku bez ohledu na volbu pojezdové rychlosti. To přímo souvisí se speciálním hydrostatickým pohonem čerpadla, které není poháněno jako standardní cisterny Zunhammer kardanem od vývodového hřídele traktoru, ale axiálním hydrogenerátorem s vlastním nezávislým olejovým okruhem a vestavěným chladičem oleje.

AgriMachines SE

Žlutou krásku do podniku Silyba a.s. prodala společnost AgriMachines SE, která je významným prodejcem strojů značky Zunhammer a má řešení jak pro podniky, jenž potřebují aplikovat 10000 m³ kejdy ročně, tak pro podniky s potřebou vyvézt 200000 m³ kejdy za rok. Kromě prodeje se zabývá i poradenskou činností a projekty na míru. Firma AgriMachines má s prodejem dlouholeté zkušenosti a ví, že prodejem vztah nekončí, nýbrž začíná a aby byl oboustranně výhodný je zapotřebí kvalitního servisu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *