Žlutá osmička na jihočeské ranveji

V Přešťovicích na Strakonicku uspořádala společnost PEKASS, konkrétně její středisko v Dlouhé Lhotě u Příbrami, JCB den. Pro návštěvníky připravila osm žlutých nakladačů a traktorů, které představovaly průřez sortimentem uvedené anglické značky. Všechny stroje byly nejdříve představeny, zejména s ohledem na jejich přednosti a využití v praxi, a pak si je mohli zájemci sami na tamním letišti vyzkoušet. Více než kilometr dlouhá ranvej byla ideální zejména pro traktory Fastrac, které dosahují rychlosti až 70 km za hodinu.

Zájemcům se během dne věnovali individuálně technici firmy PEKASS, nechybělo ani bohaté občerstvení či tombola. Kdo přijel, určitě nelitoval.

Každý třetí prodaný nakladač v České republice je žlutý. Společnost JCB si vyrábí více než 90 % komponentů sama, takže stoprocentně ručí za jejich kvalitu.

Nejmenším představeným strojem byl smykem řízený kolový nakladač JCB Teleskid se čtyřválcovým motorem JCB EcoMax o výkonu 74 k, který vychází z modelu Robot. „V porovnání s obdobnými stroji má plnohodnotnou kabinu a místo dvou ramen pouze jedno umístěné na straně, aby obsluha mohla pohodlně nastupovat z druhé strany do kabiny,“ vysvětluje Ing. Michal Anton, produktový manažer společnosti PEKASS. „Uvnitř kabiny je dostatek prostoru a pohodlí nezbytných pro práci po celý den. Tento nakladač je specifický v tom, že vychází z unikátního konceptu smykem řízených nakladačů, ale má teleskopické rameno s výškou zdvihu 3,7 metru a nosností 1455 kilogramů. Je určen těm, kteří požadují kompaktní stroj s typickou maximální pohyblivostí smykem řízených nakladačů, neboť se otočí namístě, a potřebují zvedat břemena do větších výšek. K dispozici je i pásové provedení s výškou zdvihu 3,8 metru.“

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 49*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *