Zpracování dat v nové dimenzi

Nový Magnum AFS Connect značky Case IH začíná psát úplně novou kapitolu ve zpracování a přenosu dat. Prostřednictvím standardně montovaného modemu mohou být data z traktoru přenášena v reálném čase na novou centrálu „My-caseih.com“.

Příznivci značky vědí, že Case IH představil možnost sledování traktoru na dálku již při prezentacích svého autonomně pracujícího traktoru v roce 2017. Na dálku tak bylo možné na tabletu či na iPadu zkontrolovat, kde se traktor nachází, kolik práce už vykonal a kudy se pohyboval či jakou má zásobu paliva. Nicméně nový Magnum AFS Connect přichází s novou, rozšířenější a výrazně zdokonalenou telematikou.

Dalším krokem, na kterém se momentálně pracuje, je technologie vzájemné synchronizace dvou strojů v reálném čase. Do dvou let přijde Case IH znovu na trh se svou technologií Vehicle to Vehicle, tentokráte již v hotové podobě. Synchronizace sklízecí mlátičky Axial Flow s traktorem Case IH Magnum AFS Connect či jiné modelové řady při odvozu zrna na základě vzájemné komunikace se stane realitou. Zároveň spolu budou umět komunikovat všechny stroje jednoho řetězce.

Nicméně mlátička s mlátičkou umí vzájemně komunikovat již nyní. Pokud budou dvě sklízecí mlátičky pracovat společně na jednom pozemku, ale s rozdílnými výsledky, pak se jedna umí zeptat druhé, a převzít její nastavení, pokud je v konkrétních podmínkách výhodnější.

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *