Zrozen k těžkým polním pracím

Jedním z finalistů soutěže Traktor roku je nový pásový traktor Challenger MT 875E. Zblízka si ho mohli členové poroty prohlédnout koncem července ve vyprahlém Toskánsku, avšak vzhledem k informačnímu embargu se o dojmy z tohoto setkání můžeme pochlubit až se zpožděním.

MT 875E zaujme novým designem a pozorný pozorovatel si všimne, že nová kapota se podobá jiným traktorům stejného koncernu. Zajímavější je však pohonná jednotka ukrytá pod kapotou.  Nový motor Agco Power pro traktor Challenger MT 875E je největším motorem, který kdy byl ve finské továrně v Suolahti vyroben. Má zdvihový objem 16,8 l, naladěn je na výkon 646 koní a odráží v sobě padesátileté zkušenosti s vývojem a produkcí motorů. Válce motoru jsou postaveny ve dvou blocích, které jsou postaveny do písmene V a svírají mezi sebou úhel 60°.
Výkon na podložku převádí Powershiftová převodovka s 16 stupni vpřed a 4 vzad a s několika režimy automatického řazení. Hydraulický okruh pohání čerpadlo s průtokem 224l/min a zadní tříbodový závěs má kapacitu 10,9 t.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *