Zvýšení bezpečnosti s Zuidbergem

Systém pásových podvozků firmy Zuidberg má jednu značnou výhodu pramenící z toho, že nejsou nutné jakékoli větší úpravy v konstrukci traktoru. Jakmile skončí sezóna nasazení traktoru s pásy, například příprava půdy před setím či sázením, může si uživatel zaměnit pásy zpátky za standardní kola. Tím získá zpátky standardní traktor, se kterým může například sklízet pícniny či vykonávat dopravu. Demontáž pásů a montáž kol jsou hotové ve velmi krátkém čase. Sada pásů se poté může využít i pro jiný stroj.

Celková šířka vystaveného traktoru Fendt 718 Vario s pásy Zuidberg nepřekračuje limit tři metry – činila 2,98 m. Pro vyšší bezpečnost měl traktor i vpředu užitečný doplněk od shodného výrobce – zařízení sloužící jako nájezdová ochrana. Jeho šířka byla se šířkou traktoru zcela identická. Má zabránit při případném střetu s osobním automobilem najetí traktoru na vozidlo.

Zařízení má ale i řadu dalších funkcí. Jednak může být osazeno směrovými tyčemi, což byl případ vystaveného traktoru. Tyto tyče vidí řidič z kabiny a díky tomu má přesný přehled o tom, kam až sahá šířka zařízení před traktorem. Instalace zařízení zároveň nijak neomezuje možnosti přídavného dotěžování traktoru vpředu podle potřeby. Do zařízení, které samo o sobě váží 300 kilogramů, lze vložit až deset kusů přídavných závaží o hmotnosti 500 kg. Tedy existují shodné možnosti, jako při instalaci kufříkových závaží do čelního držáku traktoru.

Anebo lze zařízení Zuidberg osadit ještě litinovým monoblokem shodné značky o hmotnosti 800 anebo 1400 kilogramů. Dalším užitečným příslušenstvím je plechový box na uložení nářadí namísto přídavného závaží.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 8/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *